»Davčni sveženj je nepotreben, nepremišljen, predvsem je vnesel precej vznemirjenja. Gospodarstvo takih sprememb ne mara, zato 'ne, hvala' za take spremembe. Če želite spremembe v korist gospodarstva, dajte prisluhniti gospodarstvu in sprejeti ukrepe, ki jih mi predlagamo.«
»Spremembe davčne zakonodaje se ne sprejemajo na tak način; precej bolj smiselne so celovite spremembe na podlagi analiz.«
»Za Slovenijo je ključno, da ima stabilno in predvidljivo ter do gospodarstva prijazno davčno okolje ... Treba je sprejemati odločitve, ki ne gredo v škodo gospodarstva. To ne pomeni nižanja davkov za vsako ceno, a prepogoste spremembe dohodnine in davka na dobiček ne pomenijo stabilnega, predvidljivega davčnega okolja in posledično smo manj konkurenčni.«
»Predvsem smo pričakovali, da se bodo prednostno obravnavala ključna vprašanja v gospodarstvu, torej razbremenitve, seveda najprej pri plačah zaposlenih, da bi s tem seveda zvišali neto izplačila. Pričakovanja so bila precej višja.«
»V drugi fazi bo pripravila ukrepe, s katerimi bi prišli do davčne zakonodaje, ki bo gospodarstvu omogočala konkurenčnost, poleg tega pa ohranila blaginjo v Sloveniji takšno kot zdaj.«
»Z njimi naslavljamo pomembne razvojne izzive, ki jih je smiselno podpreti z ustrezno oblikovanimi davčnimi ukrepi, predvsem zato, da bi povečali produktivnost in mednarodno konkurenčnost slovenskega gospodarstva ter odpravili nekatere pomanjkljivosti obstoječega davčnega sistema.«
»Tega v predlaganih spremembah ne vidimo.«
»Paket davčnih sprememb, ki jih prav danes obravnava DZ, namreč po njegovih besedah temu ne sledi, izkoristek reforme, na katero se je dolgo čakalo, pa je 'enak nič'.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju